Промислова рентгенографія

 

Неруйнівний контроль

Рентгенографічний  контроль (РК) необхідний для перевірки стану, для контролю за якістю і певними параметрами продукції або власності. Об'єкти для неруйнівного контролю надзвичайно різноманітні

 

ТОВ "Учбово-технічний центр" виконує роботи по контролю якості об'єктів піднаглядних ДЕРЖПРАЦІ України. Контроль якості виконується як неруйнівними методами, які не зачіпають фізичних властивостей випробовуваних об'єктів, так і руйнівними методами, при виконанні яких випробовуваний зразок піддається механічного руйнування.

 

Лабораторія контролю і випробувань ТОВ «Учбово-технічний центр» виконує неруйнівний і руйнівний контроль наступними методами:

 • Рентгенографічний (RT)

 • Ультразвуковий (UT)

• Магнітопорошковий (МТ)

• Капілярний (PT)

• Візуально-оптичний (VT)

• Вимірювання твердості

• Гідравлічні і пневматичні випробування

 • Механічні випробування металу і зварних швів

 • Металографічні дослідження металу і зварних швів

Сертифіковані фахівці II рівня кваліфікації (згідно з вимогами ISO 9712:2012 та НПАОП 0.00-1.63-13) проведуть якісний контроль і дадуть об'єктивну оцінку якості випробовуваного об'єкта.

Рентгенографічний контроль (РК) - неруйнівний контроль (НК) для перевірки матеріалів на наявність прихованих дефектів. Рентгенографічний контроль використовує здатність рентгенівських хвиль глибоко проникати в різні матеріали.

Маємо технічну можливість проводити рентгенівський контроль труб і листової сталі з максимальною товщиною стали до 80 мм за допомогою підсилюючих екранів і сучасного рентгенговского апарата АРИНА-7.

Для контролю зварних з'єднань зразок поміщається між джерелом випромінювання і пристроєм виявлення, зазвичай це плівка в сланцевий тримачі або касеті, в яку радіація може проникнути на протязі необхідного проміжку часу.
В результаті на плівці фіксується двовимірна проекція зразка з видимим прихованим зображенням різної щільності в залежності від кількості випромінювання в кожній області.
 Рентгенограми розглядається в негативному варіанті, без друку, як в позитивній фотографії. Це відбувається тому, що при друку деякі деталі губляться.
Рентгенографічний контроль використовується для виявлення в зварних швах таких дефектів, як тріщини, непровари, шлакові включення, газові пори і ін. Такі дефекти, як розшарування і планарні тріщини виявити за допомогою рентгенографії важко.
Стандартна технологія отримання рентгенографічного зображення включає в себе наявність джерела рентгенівського випромінювання (рентгенівського апарату) з одного боку контрольованого об'єкта і детектора випромінювання з іншого його боку. Проникаюча здатність випромінювання, що залежить від його енергії (або довжини хвилі), повинна бути така, щоб достатня кількість рентгенівських квантів дійшло до детектора, і було їм зареєстровано. В якості детектора в промислової рентгенографії практично виключно і повсюдно використовується радиографическая плівка, укладена в світлонепроникну касету або конверт, прозорі для рентгенівського випромінювання.
Формування рентгенівського зображення на плівці підпорядковується всім законам геометричній оптики, тобто відбувається повністю аналогічно утворенню тіні у видимому світлі. Таким чином, різкість зображення об'єкта на плівці безпосередньо залежить від розміру джерела випромінювання і відстаней від нього до плівки і від плівки до об'єкта. Тому, для отримання максимально чіткого зображення, касету з плівкою розташовують якомога ближче до контрольованого об'єкту. Контрольований об'єкт і плівка опромінюються або, як кажуть, експонуються протягом певного часу експозиції, після чого плівка вилучається і піддається фотообробки. Фотообробку включає в себе етапи проявлення, фіксації, промивання і сушіння. Оброблена плівка (рентгенограма) поміщається потім на підсвічується екран - так званий негатоскоп, для перегляду. Відмінності в інтенсивності рентгенівського пучка пройшов крізь різні ділянки зразка, спостерігаються на рентгенограмі у вигляді відмінності ступеня почорніння або, інакше кажучи, оптичної щільності різних ділянок плівки.
рентгенівські плівки
Зображення контрольованого об'єкта утворюється в методі промислової рентгенографії на рентгенівській плівці. Остання являє собою прозору (як правило, целюлозний) основу, на яку з двох сторін нанесені шари емульсії - розчин желатину з суспензією кристалів галогенідусрібла (в основному, AgBr).
Під дією проходить крізь плівку рентгенівського випромінювання, частина кристалів галогенідусрібла відновлюється до металевого срібла, утворюючи приховане, т. Е. Поки невидиме, зображення. Найважливішим властивістю плівки є залежність між щільністю потемніння і отриманої плівкою дозою випромінювання або, що те ж саме, експозицією - тобто твором інтенсивності випромінювання на час його дії.
посилюючі екрани
 Для збільшення чутливості плівок до рентгенівського випромінювання і, отже, скорочення часу просвічування, в промислової рентгенографії широко застосовуються посилюючі екрани. Останні діляться на дві принципово різні категорії - металеві посилюючі екрани і флуоресцентні посилюючі екрани.

 

Маємо технічну можливість проводити рентгенівський контроль труб і листової сталі з максимальною товщиною стали до 80 мм за допомогою підсилюючих екранів і сучасного рентгенговского апарата АРИНА-7.

 

Сертифіковані фахівці II рівня кваліфікації (згідно з вимогами ISO 9712:2012 таНПАОП 0.00-1.63-13) проведуть якісний контроль і дадуть об'єктивну оцінку якості випробовуваного об'єкта.

 Ціни на наші послуги уточнюйте за телефонами, вказаними в контактах.

Можливий виїзд спеціалістів в будь-яке місто України.

  

Рентгенівський Радіографічний контроль неруйнівний контроль

 

Товариство з обмеженою відповідальністю «Учбово-технічний центр» (лабораторія контролю і випробуваньпід час виконання заявлених робіт підвищеної небезпеки при технічних випробуваннях та дослідженнях (КВЕД-2010: 71.20), а саме:

 випробування (гідравлічні (із застосуванням води або інших рідин), пневматичні (із застосуванням повітря або інертних газів); неруйнівний контроль: візуально-оптичний (VТ), ультразвуковий (UТ), магнітопорошковий (МТ), капілярний (РТ), радіографічний (RT); руйнівний контроль: механічні випробування, визначення твердості, металографічний аналіз),

парові та водогрійні котли теплопродуктивністю понад 0,1 МВт (п.9 додатку 3 Порядку);

-   трубопроводи пари та гарячої води з робочим тиском понад 0,05 МПа і температурою нагріву вище ніж 110 оС, посудин, що працюють під тиском понад 0,05 МПа, крім автомобільних газових балонів, що є ємностями для газового моторного палива (п.10 додатку 3 Порядку);

-   вантажопідіймальні крани і машини, підйомники та колиски для підіймання працівників (п.11 додатку 3 Порядку);

-   технологічне устатковання та його елементи магістральних газопроводів, нафтопроводів, продуктопроводів (нафтопродуктопроводів, аміакопроводів, етиленопроводів), систем газопостачання природним і зрідженим газом суб’єктів господарювання та населених пунктів, систем промислового та міжпромислового збору нафти і газу, об’єктів нафтогазодобувної промисловості а також газовикористовуюче обладнання потужністю понад 0,1 МВт (п.2 додатку 3 Порядку);

-   гірничошахтне та гірничорятувальне устатковання та устатковання для видобутку, транспортування, дроблення, сортування та збагачення корисних копалин і огрудкування руд та концентратів у вугільній, гірничорудній, нерудній, металургійній та коксохімічній галузях промисловості (п.4 додатку 3 Порядку);

-   устатковання та технічні засоби для виготовлення, використання і транспортування вибухових матеріалів і виробів на їх основі, комплекси для їх переробки та зберігання (п.5 додатку 3 Порядку);

-   технологічне устатковання хімічної, біохімічної, нафтохімічної, нафтогазопереробної, металургійної, коксохімічної, ливарної, олійно-жирової, ефіроолійної, деревообробної, харчової, переробної, поліграфічної, легкої та текстильної галузях промисловості, целюлозно-паперового, хлор- та аміаковикористовуючих виробництв, переробки пластмас, полімерних матеріалів і гумотехнічних виробів (п.6 додатку 3 Порядку);

-   обладнання та захисні системи, призначені для експлуатації (застосування) в потенційно вибухонебезпечному середовищі (п.7 додатку 3 Порядку);

-   устатковання напругою понад 1000 В (електричне устатковання електричних станцій та мереж; технологічне електрообладнання), (п.8 додатку 3 Порядку);

-   ліфти, ескалатори, пасажирські конвеєри, пасажирські підвісні канатні дороги, фунікулери   (п.11 додатку 3 Порядку);

-   технологічне обладнання з переробки природного каменю (п.2 Додатку 7 Порядку);

-   ковальсько-пресове устатковання (п.3 додатку 7 Порядку);

-   атракціони підвищеної небезпеки (стаціонарні, пересувні та мобільні), (п.4 додатку 7 Порядку);

 -   технологічні транспортні засоби (п.5 додатку 7 Порядку)

 

Рентгенівський радіографічний контроль неруйнівний контроль елементів парових та водогрійних котлів;

 

Рентгенівський радіографічний контроль неруйнівний контроль елементів Судин, що працюють під тиском понад 0,07 МПа;

 

Рентгенівський радіографічний контроль неруйнівний контроль Трубопроводи пари та гарячої води з робочим тиском пари понад 0,07 МПа і температурою води вище 115 ° С;

 

Рентгенівський радіографічний контроль неруйнівний контроль підйомних споруд: вантажопідйомністю крани, підйомники, ліфти, ескалатори.

 

Рентгенівський радіографічний контроль неруйнівний контроль Рентгенівський радіографічний контроль неруйнівний контроль Технологічного обладнання основного виробництва: хімічної, нафтохімічної, біохімічної, нафтогазопереробної промисловості; металургійної, коксохімічної, ливарної, олійно-жирової, ефірної, хлор і аміакодобивающіх виробництв.

 

Рентгенівський радіографічний контроль неруйнівний контроль Будівельних несучих і огороджувальних металоконструкцій.

 

Рентгенівський радіографічний контроль неруйнівний контроль Обладнання та лінійні частини газопроводів систем газопостачання природним і зрідженим газом в тому числі поліетиленові газопроводи.

 

Технологічне обладнання та елементи магістральних трубопроводів.

 

 Рентгенівський радіографічний контроль неруйнівний контроль технологічного обладнання та елементів магістральних нафтопроводів

 

Технологічне обладнання та елементи продуктопроводів нафтопродуктопроводів, аміакопроводів, етиленопроводів

 

Технологічне обладнання металургійного виробництва

 

Технологічне обладнання хімічного виробництва

 

Рентгенівський радіографічний контроль неруйнівний контроль Технологічного обладнання нафтохімічного виробництва

 

Рентгенівський радіографічний контроль неруйнівний контроль систем газопостачання природним і зрідженим газом.

 

Рентгенівський радіографічний контроль неруйнівний контроль систем промислового та міжпромислового збору нафти і газу

 

Рентгенівський радіографічний контроль неруйнівний контроль об'єктів нафтогазовидобувної промисловості

 

Рентгенівський радіографічний контроль неруйнівний контроль обладнання, що використовує

 

Рентгенівський радіографічний контроль неруйнівний контроль гірничошахтного і гірничорятувального обладнання  

 

Ціни на наші послуги уточнюйте за телефонами, вказаними в контактах.

Можливий виїзд спеціалістів в будь-яке місто України.

 

Головний інженер ТОВ "УТЦ" Віталій Федорович, 

МТС моб. 0509961688, 

 Київстар моб. 0673677709.

 

 

Перечень действующих НД 2019 г. взамен отмененных

 

1. ДСТУ EN 10002-1:2006 Матеріали металеві. Випробування на розтяг. Частина 1. Метод випробування за кімнатної температури (EN 10002-1:2001, IDT)

 

 http://online.budstandart.com/ua/catalog/doc-page.html?id_doc=60342

 

2. ГОСТ 25.503-97 Розрахунки і випробування на міцність. Методи механічних

 

випробувань металів. Метод випробування на стиск

 

 http://online.budstandart.com/ua/catalog/doc-page.html?id_doc=72115

 

3. ДСТУ ISO 5817:2016 Зварювання. Зварні шви під час зварювання плавленням сталі, нікелю, титану та інших сплавів (крім променевого зварювання). Рівні якості залежно від дефектів (ISO 5817:2014, IDT)

 

 http://online.budstandart.com/ua/catalog/doc-page.html?id_doc=65291

 

4. ДСТУ EN 12517-2002 Неруйнівний контроль зварних з`єднань. Критерії приймання для радіографічного контролю зварних з`єднань (EN 12517:1998, IDТ)

 

 http://online.budstandart.com/ua/catalog/doc-page.html?id_doc=75813

 

5. ГОСТ 10243-75 Сталь. Методы испытаний и оценки макроструктуры (СТ СЭВ 2837-81)

 

 http://online.budstandart.com/ru/catalog/doc-page.html?id_doc=69751

 

6. СОУ-Н МПЕ 40.1.17.302:2005 Ультразвуковой контроль сварных соединений элементов котлов, трубопроводов и сосудов (рус)

 

 http://online.budstandart.com/ru/catalog/doc-page.html?id_doc=61602

 

7. ДСТУ EN 13480-5:2018 Трубопроводы промышленные металлические. Часть 5. Контроль и испытания (EN 13480-5:2017, IDT)

 

 http://online.budstandart.com/ru/catalog/doc-page.html?id_doc=79919

 

8. СНиП 3.05.05-84. Технологическое оборудование и технологические трубопроводы

 

 http://online.budstandart.com/ru/catalog/doc-page.html?id_doc=4062

 

9. ДСТУ ISO 15607:2008 Технические условия и аттестация технологии сварки металлических материалов. Общие правила (ISO 15607:2003, IDT)

 

 http://online.budstandart.com/ru/catalog/doc-page.html?id_doc=68812

 

10. ДСТУ ISO 9016:2008 Испытания сварных соединений металлических материалов разрушающие. Испытания на ударный изгиб. Расположение образца для испытаний, надреза на образцах, протокол испытаний (ISO 9016:2001, IDТ)

 

 http://online.budstandart.com/ru/catalog/doc-page.html?id_doc=60922

 

- отменен СНиП 3.03.01-87 Несущие и ограждающие конструкции - отменен

 

- отменен СНиП III-18-75. Правила производства и приемки работ. Металлические конструкции - отменен

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ключові слова для пошуку

 Рентгенографічний контроль, радіографічний контроль, рентген швів, зварних стиків, зварених з'єднань газопроводів трубопроводів металоконструкцій посудин технологічного обладнання Маріуполь Краматорськ Артемівськ Бахмут Дружківка Авдіївка Красноармійськ Покровськ Добропілля Курахове Димитров Костянтинівка Бердянськ Запоріжжя Харків Дніпропетровськ Суми Полтава Чернігів Черкаси Київ Кіровоград Миколаїв Херсон Одеса Вінниця Житомир Рівне Хмельницький Тернопіль Луцьк Чернівці Івано-Франківськ Львів Ужгород, Кривий Ріг, Україна, код ЄДРПОУ 38357085 

Ультразвуковий контрольшвів, зварних стиків, зварених з'єднань газопроводів трубопроводів металоконструкцій посудин технологічного обладнання Маріуполь Краматорськ Артемівськ Бахмут Дружківка Авдіївка Красноармійськ Покровськ Добропілля Курахове Димитров Костянтинівка Бердянськ Запоріжжя Харків Дніпропетровськ Суми Полтава Чернігів Черкаси Київ Кіровоград Миколаїв Херсон Одеса Вінниця Житомир Рівне Хмельницький Тернопіль Луцьк Чернівці Івано-Франківськ Львів Ужгород, Кривий Ріг, Україна, код ЄДРПОУ 38357085
Магнітопорошковий контроль
швів, зварних стиків, зварених з'єднань газопроводів трубопроводів металоконструкцій посудин технологічного обладнання Маріуполь Краматорськ Артемівськ Бахмут Дружківка Авдіївка Красноармійськ Покровськ Добропілля Курахове Димитров Костянтинівка Бердянськ Запоріжжя Харків Дніпропетровськ Суми Полтава Чернігів Черкаси Київ Кіровоград Миколаїв Херсон Одеса Вінниця Житомир Рівне Хмельницький Тернопіль Луцьк Чернівці Івано-Франківськ Львів Ужгород, Кривий Ріг, Україна, код ЄДРПОУ 38357085
Капілярний контроль
швів газопроводів трубопроводів металоконструкцій посудин технологічного обладнання Маріуполь Краматорськ Артемівськ Дружківка Авдіївка Красноармійськ Добропілля Курахове Димитров Костянтинівка Бердянськ Запоріжжя Харків Дніпропетровськ Суми Полтава Чернігів Черкаси Київ Кіровоград Миколаїв Херсон Одеса Вінниця Житомир Рівне Хмельницький Тернопіль Луцьк Чернівці Івано-Франківськ Львів Ужгород, Кривий Ріг, Україна,

код ЄДРПОУ 38357085
Візуально-оптичний контроль
швів, зварних стиків, зварених з'єднань газопроводів трубопроводів металоконструкцій посудин технологічного обладнання Маріуполь Покровськ Мирноград Бахмут Краматорськ Артемівськ Дружківка Авдіївка Красноармійськ Добропілля Курахове Димитров Костянтинівка Бердянськ Запоріжжя Харків Дніпропетровськ Суми Полтава Чернігів Черкаси Київ Кіровоград Миколаїв Херсон Одеса Вінниця Житомир Рівне Хмельницький Тернопіль Луцьк Чернівці Івано-Франківськ Львів Ужгород, Кривий Ріг, Україна, код ЄДРПОУ 38357085

 

Рентгенографічний контроль, радіографічний контроль, рентген швів, зварних стиків, зварених з'єднань газопроводів трубопроводів металоконструкцій посудин технологічного обладнання Маріуполь Краматорськ Артемівськ Бахмут Дружківка Авдіївка Красноармійськ Покровськ Добропілля Курахове Димитров Костянтинівка Бердянськ Запоріжжя Харків Дніпропетровськ Дніпро Суми Полтава Чернігів Черкаси Київ Кіровоград Кропвницьк Миколаїв Херсон Одеса Вінниця Житомир Рівне Хмельницький Тернопіль Луцьк Чернівці Івано-Франківськ Львів Ужгород, Кривий Ріг, Україна,

код ЄДРПОУ 38357085 

Создание сайтов Crazy Brush
Яндекс.Метрика