ГАЗОВЕ ЗВАРЮВАННЯ


Газове зварювання застосовується в тих випадках, коли необхідний нагрів металу високотемпературним полум'ям. Полум'я виникає з допомогою процесу згоряння газу ацетилену в суміші з киснем. Іноді ацетилен замінюється пропан-бутаном, метаном, парами бензину або гасу, МАФ (метилацетилен-алленовой фракцією). На сьогоднішній день, через отримання електролізу води, збільшується обсяг використання в якості пального газу водню.
Процес газового зварювання відбувається таким чином, кисень надходить в зварювальний пальник, в результаті попадання туди горючого газу з балона або спеціального газового генератора. Лабораторія контролю і випробувань ТОВ "Учбово-технічний центр" проводить неруйнівний і руйнівний контроль такого обладнання. Змішуючись в певному співвідношенні, вони підпалюються на виході з сопла. Крім того, що полум'я розплавляє кромки зварюваного виробу і присадочний приплив, воно забезпечує захист розплавленого металу від атмосфери. Відповідні вентилятори регулюють витрата кисню і пального газу.
У відновній зоні є полі ядра, яке забезпечує максимальну температуру. Саме там за технологією знаходиться присадочний пруток і расплавляемые кромки металу. У разі застосування замість ацетилену інших горючих газів температура полум'я знижується. Залежно від пропорції змішування кисню і пального газу також відбувається зміна температури полум'я.
Технологія газового зварювання
Параметри, що визначають режим газового зварювання - потужність полум'я, кут нахилу пальника і діаметр присадочного прутка. Товщина металу та його теплофізичні властивості є основним фактором для необхідної потужності полум'я. Відповідно, в залежності від товщини металу і температура плавлення, з допомогою витрат пального газу і кисню встановлюється потужність полум'я. В процесі газового зварювання таких металів як сталь і чавун, витрата ацетилену пов'язаний при такому співвідношенні:
Va = (100-150)δ л/год
Газове зварювання міді, розрахована в іншому співвідношенні з причини більш високої теплопровідності:
Va = (150-200)δ л/год
Від відношення товщини і теплофізичних властивостей металу до площини виробу, залежить кут нахилу мундштука пальника і вибирається діаметр присадочного прутка. Якщо товщина сталі від 1 до 15 мм, кут нахилу мундштука варіюється в межах 10-80°.
Техніка виробництва зварювання поділяється на два способи: правий і лівий.
У випадку газового зварювання правим способом, полум'я зварювального пальника спрямовується на шов, яка переміщується попереду присадочного прутка, в результаті чого процес зварювання ведеться зліва направо. Даний спосіб газового зварювання застосовується при роботі з металом товщиною понад 3 мм, При цьому важливо зробити діагностику судин, для більшої безпеки. Характерними особливостями правого способу зварювання є хороший захист зварювальної ванни, низький витрата газів і невисока швидкість охолодження шва.
Якщо ж газове зварювання виробляється лівим способом, то пальник переміщається за присадним прутком і полум'я прямує від шва, відповідно, процес зварювання ведеться справа наліво. Робота лівим способом газового зварювання здійснюється з металами товщиною до 3 мм Відміну лівого способу відрізняється кращим формуванням шва, внаслідок вдалих умов огляду процесу зварювання.
Перевагою газового зварювання служить її незалежність від подачі електроенергії, чим забезпечує зручність застосування в будівельних і монтажних умовах, де немає можливості отримати електричне живлення. Крім того, виключено виникнення підпалу при газовій зварці тонкого металу, так як за рахунок зміни кута нахилу пальника і її відстані до виробу, змінюється тепловложение в метал. Обладнання для газового зварювання досить мобільно і транспортабельно. Однак, для реалізації процесу газового зварювання потрібна участь кваліфікованого атестованого зварювальника і велика зона термічного впливу, що доставляє певні незручності.

Создание сайтов Crazy Brush
Яндекс.Метрика