НАПІВАВТОМАТ. ДУГОВЕ ЗВАРЮВАННЯ


Дугове зварювання плавким електродом ділиться на автоматичне і напівавтоматичне зварювання, але різницю між цими двома способами досить невелика. Процес зварювання включає дві основні операції: подача електрода в дугу по мірі його плавлення і переміщення дуги по лінії зварювання. Відповідно, якщо механізовані обидві операції, то процес визначається як автоматичний і навпаки, якщо тільки одна подача електрода - напівавтоматичний. Здійснення автоматичного зварювання не завжди доцільно. Її застосування вигідно тільки в масовому і серійному виробництві виробів з необхідністю утворення довгих прямолінійних і кругових швів. Найчастіше роботи виконуються ручним дуговим зварюванням, так як більшість зварних виробів не відповідає вимогам, необхідним для механічного зварювання. Створення спрощених механізмів практикується з давніх часів, з метою зменшення обсягів ручної роботи. Внаслідок цього широке поширення отримала шлангова напівавтоматичне зварювання. Процес побудований таким чином, що автоматичний пристрій шлангового напівавтомата, аналогічне звичайним дуговим автоматів з електричним приводом, проштовхує електродний дріт з бухти в зону дуги через гнучкий шланг, довжина якого досягає 5 м, а також тримач-наконечник, який вручну переміщається уздовж шва.
Для створення придатного шлангового напівавтомата був здійснений спосіб зварювання електродним дротом під флюсом малих діаметрів, не перевищують 2-2,5 мм. Застосування флюсу дає можливість збільшити зварювальний струм, що підвищує рівень стійкості дуги, а відповідно і продуктивність зварювання.
Смотанная в бухту електродна дріт діаметром 1,6-2 мм знаходиться в коробці або касеті і з допомогою гнучкого шланга проштовхується в утримувач. Зварювальний струм підводиться до держателя від зварювального трансформатора з дросельної котушкою. В апаратному ящику міститься включає апаратура та електровимірювальні прилади.
Влаштований прилад працює від постійній швидкості подачі електродного дроту. Щоб пропустити електродний дріт всередині спеціального гнучкого шланга розташована гнучка сталева дротяна спіраль, відведена від струмоведучої частини шланга шаром ізоляції. Зверху спіралі знаходяться гнучкі мідні дроти, завдяки яким і надходить зварювальний струм. Для ланцюга управління в проводах розташовані два ізольованих провідника. Бавовняна оплетка і міцна гумова ізоляція захищають токоведущую частина. Оптимальна довжина для шлангу 3,5 м, на кінці якого розташований власник-наконечник. На тримачі зосереджені воронка-бункер для флюсу і кнопка для включення механізму напівавтомата і зварювального струму. Проходячи крізь гнучкий шланг, електродний дріт проникає в наконечник і рухається в зону дуги.
Напівавтоматичне дугове зварювання годиться як для зварювання металу товщиною від 2-3 мм, так і до набагато більших товщин. Застосовується для реалізації зварювання будь-яких видів стикових швів - одно - і двосторонніх, зі скосом і без скосу кромок, кутових швів у тавровом і нахлесточном з'єднаннях, а також і прорізних швів. Крім того, напівавтоматичне дугове зварювання дозволяє виконувати як суцільні, так і переривчасті шви, які часто застосовуються для зварювання стиків трубопроводів, споруд для будівельних металоконструкцій, каркасів висотних будівель і т. д.


Создание сайтов Crazy Brush
Яндекс.Метрика