Educational-Technical Center 

 

Ручне електродугове зварювання.

Електродугове зварювання - найпопулярніший вид зварювання. Контактуючі поверхні нагріваються, після чого для їх розплавлення застосовується електрична дуга. Дуга розплавляє металевий стрижень електроду, його покриття і основний метал. Розплавляється металевий стрижень електроду у вигляді окремих крапель, покритих шлаком, переходить в зварювальну ванну.
Високою температурою, електричну дугу забезпечує теплова енергія струму, внаслідок чого, цей процес призводить метал до його розплавлення і утворення зварювальної ванни рідкого металу. Розмір зварювальної ванни зазвичай знаходяться в межах: глибина до 7 мм, ширина 8 - 15 мм, довжина 10 - 30 мм. Частка участі основного металу у формуванні металу шва зазвичай складає 15 - 35%.
Коли метал остигає, здійснюється кристалізація рідкого металу, в результаті чого, по мірі віддалення дуги утворюється шов, що з'єднує зварювані деталі. Утворився шов має аналогічний із сполучуваними частинами склад і міцність.
При виконанні даного виду зварювання використовуються штучні електроди, що мають різне спеціальне покриття. Покриття електрода призначено для підвищення стійкості горіння дуги, освіти комбінованої газошлаковой захисту, легування і рафінування металу. Існує кілька видів покриття електродів:
- кисле покриття. До його складу входять різні руди і матеріали, які утворюють шлакову захист і містять велику кількість кисню.
- основне покриття. Складається з фтористокальциевого з'єднання, в яке входять плавиковий шпат (CaF2 більше 75%), карбонати кальцію (мармур, крейда з вмістом понад 92% СаСО3) і феросплави.
- целюлозне покриття. Основу покриття становить оксицеллюлоза або аналогічні їй органічні речовини, а також рутил і феросплави.
- рутиловое покриття. До складу ходять 50% рутилового концентрату (50% ТЮ2), карбонати кальцію - мармур, тальк, мусковіт, магнезит, феросплави, целюлоза.
Процес ручного електродугового зварювання проводиться при подачі постійного або змінного струму. Щоб захистити зону зварювання від повітря, завдяки спеціальному покриттю електродів, при розплавлюванні утворюється газова хмара. Таким чином, воно забезпечує попадання хімічних елементів в зварювальну ванну, при цьому змінюючи властивості металу в районі шва і стабільність електричної дуги. Цей метод зварювання можливий в будь-якому просторі.
Здійснюючи ручне дугове зварювання, фахівці використовують зварювальні трансформатори, випрямлячі та інвертори.
При правильному підборі електродів, спосіб ручного дугового зварювання, дає можливість зварити металу усіх ступенів легированности, а дозволяє зробити зварювання в малодоступних місцях.
Ручне дугове зварювання широко застосовується в будівельних роботах, важкої промисловості, а також при монтажі металоконструкцій. Дозволяє виконувати роботи будь-якого рівня складності: починаючи від виготовлення решіток для вікон і до конструкцій, що створюються машинобудівним заводом.


Educational-Technical Center 2022